Dziwnów


Pragniemy zaproponować Państwu wycieczki kolejką turystyczną po Dziwnowie

Dziwnów to niewielkie miasteczko położone w malowniczym zakątku polskiego wybrzeża, w województwie zachodniopomorskim, w północnej części powiatu Kamieńskiego. Miasto leży nad morzem Bałtyckim pomiędzy Zalewem Kamieńskim a ujściem cieśniny Dziwny do morza Bałtyckiego . Usadowione jest częściowo na lądzie stałym, a częściowo na Wyspie Wolin.

Miasto Dziwnów nazwę swoją zawdzięcza nietypowemu zachowaniu rzeki Dziwny, która łączy morze bałtyckie z Zalewem Kamieńskim. Jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzieje się tak właśnie, kiedy wody Bałtyku pod wpływem silnego wiatru wpływają w głąb lądu.

Wybierając się z nami w podróż macie Państwo wspaniałą okazję by zobaczyć i usłyszeć więcej ciekawych informacji o tym Kurorcie. Wszystkie te informacje płyną z głośników zainstalowanych w wagonikach. Wycieczka trwa ok. 30min.

Kolejka „Dziwnów Express” ma dwa miejsca przystankowe, z których możecie Państwo rozpocząć z nami podróż po mieście:
1 – przystanek ul.Orzeszkowej, obok sklepu POLO MARKET
2 – przystanek ul. Matejki, przy kortach tenisowych

Nasza ciuchcia jest oryginalnym włoskim pojazdem - wykorzystywanym w celach turystycznych, w wielu kurortach Europy. Wagoniki są zamykane, a w razie chłodnych dni – posiadają własne ogrzewanie. Serdecznie zapraszamy

Cennik biletów Dorośli Dzieci do 12 lat Dzieci do 4 lat
Cały przejazd 15 zł 10 zł bezpłatnie
Pół trasy 10 zł 5 zł bezpłatnie

Rozkład jazdy


PRZERWA ZIMOWA

Zobacz także


Świnoujście

Świnoujście

Sprawdź
Międzyzdroje

Międzyzdroje

Sprawdź
Wyspa Wolin

Wyspa Wolin

Sprawdź
Ahlbeck

Ahlbeck

Sprawdź
Heringsdorf

Heringsdorf

Sprawdź
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.
Realizacja: blauge