Dziwnów


Cyrus Tours - Dziwnów

Pragniemy zaproponować Państwu wycieczki kolejką turystyczną po Dziwnowie

Dziwnów to niewielkie miasteczko położone w malowniczym zakątku polskiego wybrzeża, w województwie zachodniopomorskim, w północnej części powiatu Kamieńskiego. Miasto leży nad morzem Bałtyckim pomiędzy Zalewem Kamieńskim a ujściem cieśniny Dziwny do morza Bałtyckiego . Usadowione jest częściowo na lądzie stałym, a częściowo na Wyspie Wolin.

Miasto Dziwnów nazwę swoją zawdzięcza nietypowemu zachowaniu rzeki Dziwny, która łączy morze bałtyckie z Zalewem Kamieńskim. Jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzieje się tak właśnie, kiedy wody Bałtyku pod wpływem silnego wiatru wpływają w głąb lądu.

Wybierając się z nami w podróż macie Państwo wspaniałą okazję by zobaczyć i usłyszeć więcej ciekawych informacji o tym Kurorcie. Wszystkie te informacje płyną z głośników zainstalowanych w wagonikach. Wycieczka trwa ok. 30min.

Kolejka „Dziwnów Express” ma trzy miejsca przystankowe z których możecie Państwo rozpocząć z nami podróż po mieście:
1 – przystanek ul.Orzeszkowej, obok sklepu POLO MARKET
2 – przystanek Park Miniatur, Marynarki Wojennej 15
3 – przystanek ul. Matejki, przy kortach tenisowych

Nasza ciuchcia jest oryginalnym włoskim pojazdem - wykorzystywanym w celach turystycznych, w wielu kurortach Europy. Wagoniki są zamykane, a w razie chłodnych dni – posiadają własne ogrzewanie. Serdecznie zapraszamy

Cennik biletów Dorośli Dzieci do 12 lat Dzieci do 4 lat
Cały przejazd 15 zł 10 zł bezpłatnie
Pół trasy 10 zł 5 zł bezpłatnie

Rozkład jazdy


PRZERWA ZIMOWA
Serdecznie zapraszamy na wiosnę 2022r.

Zobacz także


Świnoujście

Świnoujście

Sprawdź
Międzyzdroje

Międzyzdroje

Sprawdź
Wyspa Wolin

Wyspa Wolin

Sprawdź
Ahlbeck

Ahlbeck

Sprawdź
Heringsdorf

Heringsdorf

Sprawdź
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”, udzieloną przez PFR SA.
Realizacja: blauge